0

2015-2016 MEB 9.SINIF TÜRK EDEBİYATI KİTABI CEVAPLARI 

MEB 9.SINIF TÜRK EDEBİYATI KİTABI CEVAPLARI ,MEB 9.SINIF TÜRK EDEBİYATI KİTABI CEVAPLARI MEB 9.SINIF TÜRK EDEBİYATI KİTABI CEVAPLARI MEB 9.SINIF TÜRK EDEBİYATI KİTABI CEVAPLARI ,MEB 9.SINIF TÜRK EDEBİYATI KİTABI CEVAPLARI MEB 9.SINIF TÜRK EDEBİYATI KİTABI CEVAPLARI (yeni baskıya göre güncel)

SAYFA 13
1.Bir kazağın nasıl örüldüğü araştırınız.Örgünün malzemeleri ve nasıl örüldüğü konusunda edindiğiniz bilgileri sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız. Buradan hareketle bir örgünün oluşturulmasıyla bir metin oluşturulmasını nasıl ilişkilendirebilirsiniz? Defterinize yazınız.

İlmik yapmak için biraz uzun bırakılan ip sol baş parmağa dolanır, sağ elle tutulan ip başparmağa sarılı olan ipin içinden geçirilip  sonra da boşta kalan ip şişe alınarak sarılı ipin içinden geçirilir ve gevşek olan ilmek ipi çekilerek sıkılır.Bu işlem ilmik sayısı kadar tekrar edilir.Aşağıdaki resimde görüyorsunuz...Metin de örgü gibi çeşitli araç ve teknikler kullanılarak oluşturulur.
SES > HECE > SÖZCÜK > SÖZCÜK GRUPLARI > CÜMLE > PARAGRAF : METİN


2. CEVAP: haber yazısı örneği için TIKLAYINIZ
ÖYKÜ ÖRNEKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ
ÖMER SEYFETTİN TÜM ÖYKÜLERİ VE İNCELEMELERİ İÇİN TIKLAYINIZ
 Haber yazısının amacı haber ve bilgi vermektir.Öykünün yazılış amacı ise yazarın kurguladığı dünyaya okuru çekmek ve sanat yapmaktır.

3.cevap: SADECE BALIK SÖZCÜĞÜYLE "TUTMAK" SÖZCÜĞÜ ARASINDA İLGİ KURULABİLİR.

4. cevap: VERİLEN DİZELERDE DOĞRUDAN BİR ANLATIM YOKTUR. Şair güneşin batışını imgeli bir şekilde anlatmıştır.
Yorum Gönder

 
Top